top of page
pia_kurumsal-02.png
bizson.jpg

Tasarım yaşama dair bir kavram. Sanırım tam da bu yüzden mesleğim yaşam tarzım oldu. Endüstri ürünleri tasarımı bölümünden mezun olduğumda tasarım ve sanat keskin çizgilerle birbirinden ayrılmış olsa da ben onların birleştiği yerde olmaya karar vermiştim. Tüm bu sebeplerle 2011 yılında Pia Studio’yu kurdum. Yıllar içinde, problem çözme yada fonksiyon gibi kavramlara ek olarak kültürel ve estetik boyutları bütün olarak düşünmek çalışma şeklim oldu. Birbirinden farklı pek çok alanda tasarım yapmak beni daha da özgür kıldı. Bu yaklaşımlarla geçen 15 yılın birikimi ile hayatı zenginleştiren zevkli deneyimler sunan ve kültürel ve yenilikçi hikayeleri olan tasarımlar yaparak nefes almaya devam ediyorum.

Founder & Creative director

Esra YILDIRIM KARAKAŞ

Pia Studio olarak, yeni bir tasarım yolculuğuna çıkarken markanın kimliği, deneyimleri ve hedef kitlesi gibi unsurları göz önünde bulundururuyoruz. Genellikle marka ile kurduğumuz bağ uzun yıllar sürecek bir işbirliğini doğuruyor. Tasarımın fikir aşamasından, tüketiciye ulaşana kadar ki tüm sürecinde yer almak yıllar içinde bizim çalışma şeklimiz haline geldi.
 

Pia Studio

Ece YILDIRIM

Partner & Creative director

Yaşadığım coğrafyanın kendine has dokusunu hayranlıkla gözlemlemek ve modern sanata karşı olan ilgim, yıllar içerisinde çeşitli görsel zevklere sahip olmamı sağladı. Mimari eğitim geçmişimin yanı sıra ilgi alanlarım konusunda aldığım teknik eğitimler, geniş ve detay ölçeklere eşzamanlı olarak odaklanabilme, tasarımlarımı fonksiyonel ve aynı zamanda detaycı bir üslup ile değerlendirmemde etkili bir unsur oldu. Tasarım çoğunlukla içgüdüsel olarak başlayan ve müşteri brifleri ile şekillenen bir yolculuk.  Nihai kullanıcının ürün konusunda hissettiklerinin tasarımın çıkış hikayesi ve alınan yol ile bağlantılı olduğunu düşünüyorum. Tasarımı, var oluşundaki bütünsellik ile değerlendiriyorum. Beni en çok heyecanlandıran konu olan, modern ve geleneksel arasındaki kontrastın uyumu ile kendi renklerimi tasarımlarıma katmaya devam ediyorum.

bottom of page